kumalogo

KUMA:n kauppa

Osta KUMA:n virallisia tuotteita Spreadshirtin KUMA-kaupasta täältä.

Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry:n sääntömääräinen syyskokous 17.11.2012

KOKOUSKUTSU Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen. -Kokouksen aika: 17.11.2012 klo 17:30 alkaen-Kokouksen paikka: Nahkurinkatu 26, kerhohuone, 04200 Kerava Yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat: ESITYSLISTA: 1.    Kokouksen avaus.2.    Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi (2) ääntenlaskijaa.3.    Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.4.    Hyväksytään kokouksen työjärjestys.5.    Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksun suuruus seuraavalle kalenterivuodelle.6.    Sääntöjen muutosehdotuksen käsittely Hallitus ehdottaa yhdistyksen kokoukselle muutettavaksi yhdistyksen sääntöjen6 §, 1. kappale:“Yhdistyksen asioita hoitaa kevätkokouksen valitsema hallitus, johon kuuluu puheenjohtaja,varapuheenjohtaja, yhdestä kolmeen (2-3) muuta varsinaista jäsentä ja yhdestä kahteen (1-2) varajäsentä.Hallituksen toimikausi on kevätkokouksesta kevätkokoukseen.”sekä10 § Tilikausi ja toiminnantarkastusYhdistyksen tilikausi on kalenterivuosi.Tilinpäätös tarvittavine asiakirjoineen ja hallituksen vuosikertomus on annettava toiminnantarkastajalleviimeistään neljä (4) viikkoa ennen kevätkokousta. Toiminnantarkastajan tulee antaa kirjallinen lausuntonsaviimeistään kaksi (2) viikkoa ennen kevätkokousta hallitukselle.sekä13 § Varsinaiset kokoukset(kevätkokous)5. esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajan lausunto.9. valitaan toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja. 7.    Keskustellaan tapahtumien järjestämisen vastuista.8.    Kokouksen päättäminen. Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry:n hallituksen psta Rami Laitinensihteeri