kumalogo

KUMA:n kauppa

Osta KUMA:n virallisia tuotteita Spreadshirtin KUMA-kaupasta täältä.

Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry, yhdistyksen kevätkokous 22.04.2012 klo 16:00

KOKOUSKUTSU Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen. -Kokouksen aika: 22.04.2012 klo 16:00 alkaen-Kokouksen paikka: Nahkurinkatu 26, kerhohuone, 04200 Kerava PAIKKA ON MUUTTUNUT AIEMMIN ILMOITETUSTA! KULJETUS kokouspaikalle tapahtuu klo 16:10 Kivijalan edestä. Mahdollisimman moni saa toki tulla suoraan, mutta tämä järjestely sen takia koska ilmoitus kokouspaikan muutoksesta meni valitettavasti näin myöhään erinäisten syiden takia. Yhdistyksen kevätkokouksessa käsitellään seuraavat asiat: ESITYSLISTA: 1. kokouksen avaus.2. valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi (2) ääntenlaskijaa.3. todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.4. hyväksytään kokouksen työjärjestys.5. esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja tilintarkastajien lausunto.6. päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.7. valitaan hallituksen puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja.8. valitaan hallituksen muut varsinaiset jäsenet sekä mahdolliset varajäsenet9. valitaan yksi tai kaksi (1-2) tilintarkastajaa ja heille varamiehet.10. käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat. Keski-Uudenmaan Manga ja Anime ry:n hallituksen psta Rami Laitinensihteeri